Ndërlidhjet

Progres në rindërtimin e marrëdhënieve SHBA-Pakistan


Shtetet e Bashkuara dhe Pakistani kanë bërë progres në rindërtimin e marrëdhënieve dëmtuar që nga sulmi amerikan që vranë udhëheqësin e al-Kaidës Osama bin Laden.

Zyrtarët e Pakistanit dhe të SHBA-së, i kanë dhënë këto vlerësime pas një vizite dy-ditore në Uashington të shefit Agjencisë së Inteligjencës së Pakistanit, Shuja Ahmed Pasha, i cili u takua me ushtruesin e detyrës së drejtorit të CIA-s, Michael Mo-rell dhe me zyrtarë të tjerë të zbulimit.

Të dyja palët janë duke kërkuar për të ripërtërirë lidhjet e bashkëpunimit.
XS
SM
MD
LG