Ndërlidhjet

Kazani, nikoqir i Kampionatit Botëror të Notit më 2015


Kryeqyteti i Republikës Ruse të Tatarstanit, Kazan, ka fituar të drejtën e organizimit të Kampionatit Botëror të Notit më 2015.

Lajmin e bëri të ditur federata botërore e notit FINA, sot në Shangai. I njëjti organ ka zgjedhur Barcelonën si nikoqire të kampionatit më 2013 dhe Guadalajaran e Meksikës më 2017.

Rusia gjithashtu është mikpritëse e Olimpiadës Dimërore më 2014 dhe Kampionatit të Futbollit më 2018.
XS
SM
MD
LG