Ndërlidhjet

Oto Habsburg varroset sot në Vjenë


Oto Habsburg, djali i madh i perandorit të fundit të Austrisë, do të varroset sot në Vjenë, në një ceremoni ku do të marrin pjesë pjesëtarë të familjeve mbretërore dhe liderë politikë nga tërë Evropa.

Varrimi shënon fundin e ceremonisë një-javore mortore.

Habsburg vdiq më 4 korrik në shtëpinë e tij në moshën 98-vjeçare.
XS
SM
MD
LG