Ndërlidhjet

Forcat siriane vrasin një demonstrues


Forcat siriane ka vrarë sot një protestues dhe kanë plagosur pesë të tjetë, kur ushtarët kanë hapur zjarr në drejtime të demonstruesve pro-demokracisë në qytetin kufitar lindor të Albu Kamal pranë Irakut.

Aktivistët dhe banorët thanë se patrullat ushtarake qëlluan mbi një turmë në sheshin kryesor”.

Albu Kamal është një krahinë fisnore në Siri.
XS
SM
MD
LG