Ndërlidhjet

Sulmet e NATO-s godasin Tripolin


Një seri e sulmeve të NATO-s ka goditur Tripolin, si pjesë e operacionit të mandatuar nga OKB-ja pë rmbrojtjen e civilëve libianë.

Sulmi i fundit erdhi vetëm disa ora pasi Gadafi përsëriti se ai kurrë nuk do ta lërë vendin e tij, në përgjigjje të thirrjeve ndërkombëtare për të dhënë dorëheqje.

Pavarësisht sulmeve të NATO-s, forcat kryengritëse kanë dështuar të bëjnë përparime të rëndësishme kohëve të fundit.

Të shtunën, të paktën 10 rebelë kanë humbur jetën dhe mbi 170 të tjerë janë plagosur në qytetin Brega.

XS
SM
MD
LG