Ndërlidhjet

Klinton arrin në Greqi


Sekretarja amerikane e Shtetit Hillary Klinton po qendron në Greqi për të treguar mbështetjen e SHBA-ve për krizën financiare që ka pësuar ky vend.

Gjatë vizitës së saj dy ditore në Athinë, Klinton do të zhvillojë bisedime me Presidentin Karolos Papulias, kryeministri Jorgos Papandreu, ministrin e jashtëm dhe atë të financave.

Klinton po vazhdon pjesën e saj të dytë të një turneu diplomatik ndërkombëtar.

Sekretarja Klinton do të vizitoj edhe Indi, Indonezin, Hong Kong, dhe Kinën.
XS
SM
MD
LG