Ndërlidhjet

Vazhdojnë luftime në Libi


Kryengritësit libian thonë se janë duke luftuar Muamar Gadafi dhe forcat e tij besnike në zonat e banuara të qytetit lindor Brega.

Forcat kryengritëse, thonë të kenë përparuar në Brega pavarësisht nga sulmet e rëndë të forcave qeveritare.

Megjithëse, deklarata e tyre nuk kanë mundur të verifikohet.

Tre luftëtarët kryengritës thuhet të jenë vranë dhe 96 të tjerë janë plagosur dje, njoftuan autoritete spitalore.

Që nga e enjtja kur kanë nisur luftimet ne Brega janë vrarë 15 vetë kurse janë plagosur rrethe 274.
XS
SM
MD
LG