Ndërlidhjet

Kabineti i ri i Egjiptit do të betohet sot


Kabineti i ri i Egjiptit do të bëjë sot betimin pas një riorganizim.

Agjensia shtetërore e lajmeve MENA, tha se ministrat e rinj do ta bejnë betimin para Mohamed Hussein Tantawi, udhëheqës i ushtrisë që mori drejtimein e Egjiptit pas dorheqjs se Hosni Mubarak.

Të paktën 15 ministra, ose më shumë se gjysma e kabinetit qeveritar do të zëvendësohen, duke përfshirë ministrin e punve të jashtëm ate të financave, të ushtrisë dhe të tregtisë e industrisë.
XS
SM
MD
LG