Ndërlidhjet

Vriten dy policë rusë në Çeçeni


Dy policë rusë u vranë dhe shtatë të tjerë janë plagosën sot nga një shpërthim që ka ndodhur në malet e Çeçenisë.

Interfax citon një zyrtar të ketë thënë se incidenti ka ndodhur në rajonin e Kaukazit verior, vend ky që sëfundi ka qenë skenë e betejave midis forcave të sigurisë lokale dhe përsona të armatosur islamist.
XS
SM
MD
LG