Ndërlidhjet

Kryeministri i Tunizisë i drejtohet kombit


Kryeministri Tunizisë Beji Caid Essebsi, do t'i drejtohet kombit sot pas një shpërthim të ri të dhunës, ka bërë të ditur një zyrtar nga zyra e kryeministrit.

Ai tha se kryeministri do të flas, "pas incidenteve të fundit dhe do të përshkruajë planin e qeverisë për tre muajt e ardhshëm para zgjedhjeve të tetorit”.

Nderyshe një 14-vjeçar është vrarë gjatë natës kur policia nderhyri në një demonstratë, njoftojnë mediat shtetërore të Tunizisë.
XS
SM
MD
LG