Ndërlidhjet

OKB ndihmon Iranin në ndalimin e narkotikëve


Kreu i Zyrës së Kombeve të Bashkuara për Drogë dhe Krim ka arritur në Iran, për të biseduar rreth përpjekjeve të vendit për të frenuar narkotikët e paligjshëm.

Gjatë vizitës treditore, Juri Fedotov do të takohet me presidentin Mahmud Ahmadinexhad dhe zyrtarë të tjerë të lartë.

Sipas Kombeve të Bashkuara, Irani ka normën më të lartë në botë të kultivimit të opiumit dhe heroinës.
XS
SM
MD
LG