Ndërlidhjet

Siri, 16 të vrarë


Të paktën 16 persona janë qëlluar për vdekje nga forcat e sigurisë dhe besnikët e presidentit Bashar al-Asad në Homs të Sirisë.

Vdekjet e fundit çojnë në 33 numrin e viktimave në këtë qytet që nga fundjava.

Trupat dhe tanket qeveritare kanë hyrë në Homs dy muaj më parë dhe kanë pushtuar sheshin kryesor pas protestave masive për liri politike.
XS
SM
MD
LG