Ndërlidhjet

Irani var tre të dënuar për dhunim


Tre persona të dënuar për dhunim janë varur sot në pjesën verilindore të Iranit.

Sipas mediave iraniane, tre të pandehurit janë ekzekutuar në një burg të qytetit Kuçan, pasi Gjykata Supreme ka konfirmuar dënimet e tyre me vdekje.

Vrasja, dhunimi, plaçkitja me armë dhe trafikimi i më shumë se 5 kilogramëve drogë janë disa nga veprat që në Iran janë të dënueshme me vdekje.
XS
SM
MD
LG