Ndërlidhjet

Bjellorusia ekzekuton dy të dënuar për vrasje


Bjellorusia ka ekzekutuar dy persona të dënuar për vrasje të trefishtë. Mediat shtetërore thonë se Oleg Grishkovets, 28 vjeç, dhe Andrei Burdika, 29 vjeç, u ekzekutuan me të shtëna.

Vitin e kaluar, dy personat u gjetën fajtorë për vrasjen e dy grave dhe një burri dhe u dënuan me vdekje.

Dy të ekzekutuarit ishin banorë të qytetit veriperëndimor të Grodnos.
XS
SM
MD
LG