Ndërlidhjet

SHBA, 22 viktima nga moti i nxehtë


Të paktën 22 persona kanë humbur jetën këtë javë nga një valë e nxehtë që ka përfshirë pjesën qendrore dhe jugore të Shteteve të Bashkuara.

Parashikuesit e motit thonë se kjo valë është duke lëvizur drejt lindjes dhe se mund të zgjasë me javë.

Shërbimi Kombëtar i Motit tha se 141 milonë njerëz në disa shtete janë vënë nën alarmin e ngrohjes, për shkak të temperaturave të larta.
XS
SM
MD
LG