Ndërlidhjet

Shkëlzen Haradinaj nderohet me “Urdhrin Hero i Kosovës"


Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka marrë vendim që Shkëlzen Haradinajt t’i jepet “Urdhri Hero i Kosovës”, me motivacion “për trimërinë e treguar gjatë luftës çlirimtare për lirinë dhe për pavarësinë e Kosovës”.

Medaljen dhe dekoratën ajo ia ka dorëzuar babait të dëshmorit, Hilmi Haradinajt.

“Urdhri Hero i Kosovës” u jepet figurave historike shqiptare dhe të Kosovës, të kohëve moderne, nga Lidhja e Prizrenit e këndej, si dhe qytetarëve të Kosovës që kanë bërë vepra trimërie për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.
XS
SM
MD
LG