Ndërlidhjet

Përfundon greva e veteranëve, anulohet protesta


Pas 61 ditësh në grevë veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës përfunduan grevën dhe kanë anuluar protestën e paralajmëruar për sot, pas miratimit të projelt-ligjit për vlerat e luftës nga ana e Qeverisë së Kosovës.

Lajmi është konfirmuar nga Xhevdet Qeriqi, njëri nga organizatorët e grevës.

Projekt-ligji tash pritet të hyjë në procedim në Kuvendin e Kosovës.
XS
SM
MD
LG