Ndërlidhjet

Osllo, një i vrarë nga shpërthimi


Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur selinë e Qeverisë norvegjeze në Osllo, duke vrarë të paktën një person dhe dëmtuar zyrat e kryeministrit Jens Stoltenberg.

Policia e qytetit ka bërë evakuimin e banorëve nga zona.

Një zëdhënës i kryeministrit tha Stoltenberg është në vend të sigurt, ndërsa shkaku i shpërthimit nuk është i qartë ende.
XS
SM
MD
LG