Ndërlidhjet

Një tjetër sulm në Norvegji


Një person i veshur me uniformë të policisë ka hapur zjarr në një kamp rinor të Partisë së Punës në Otoja, jashtë Osllos.

Raportet e mediave norvegjeze thonë se disa persona janë vrarë nga të shtënat, por policia nuk i ka konfirmuar viktimat e raportuara.

Autoritetet e rendit kanë arrestuar dy të dyshuar dhe thonë se sulmet në Otoja dhe Osllo janë të lidhura mes vete.
XS
SM
MD
LG