Ndërlidhjet

Kinë: Treni del nga binarët


Dy vagona të një treni të shpejtë, kanë dale nga binarët dhe kanë rënë nga një urë në Kinën lindore, ka raportuar agjencia shtetërore e lajmeve, Xinhua.

Agjencia, e cila ka bazuar raportin e saj në njësinë lokale të zjarrfikësve, nuk ka dhënë detaje apo informacione në lidhje me viktimat e mundshme.
XS
SM
MD
LG