Ndërlidhjet

Byhler dorëzon komandën në shtator


Komandanti i KFOR-it, gjenerali Erhard Byhler, përmes një komunikate për media, ka njoftuar se më 9 shtator të këtij viti ia dorëzon komandën e misionit të KFOR-it komandantit të ardhshëm të ushtrisë gjermane, gjeneralmajor Erhard Drews.

Në njoftimin për media të KFOR-it thuhet se gjeneralmajori Drews "është një komandant me përvojë dhe është i njohur me situatën në Ballkan dhe historinë bashkëkohore të Ballkanit".

Në vitin 2001 ai ka shërbyer në kuadër të misionit të SFOR-it në Bosnjë.

Ushtrisë i është bashkuar në vitin 1971 dhe aktualisht shërben si komandant i Divizionit Ajror Mobil në Veitshöchheim të Gjermanisë.
XS
SM
MD
LG