Ndërlidhjet

Jemen, pesë të vrarë nga sulmi


Të paktën 5 persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra të tjera janë plagosur nga shpërthimi i një makine bombë në Aden të Jemenit.

Autoritetet e rendit thonë se sulmi ndodhi pranë një kampi të ushtrisë.

Zyrtarët kanë folur nën kushte anonimiteti dhe nuk kanë dhënë hollësi të tjera për vikitimat.
XS
SM
MD
LG