Ndërlidhjet

Në Afganistan rrëzohet një helikopter i NATO-s


Një helikopter i NATO-s i udhëhequr nga Forca e Sigurisë Ndërkombëtare të Ndihmës është rrëzua sot në lindje të Afganistan.

Siç bëhet e ditur nga Forca e Sigurisë (ISAF), të gjithë udhëtarët dhe anëtarët e ekuipazhit janë të sigurt.

Incidenti ndodhi në mëngjes në rrethin e provincës Kunar.

Një zëdhënës i ISAF-it, tha se shkaku i rrëzimit është duke u hetuar dhe se nuk ka përjashtuar mundësinë që helikopter u rrëzua nga zjarri i kryengritëse.
XS
SM
MD
LG