Ndërlidhjet

Presidenti polak nis një turne diplomatik


Presidenti i Polonisë Bronislav Komorovski do të vizitojë Kaukazin Jugor, Azerbajxhanin, Gjeorgjinë dhe Armeninë.

Vizitat nga kreu i shtetit polak behën pasi që Polonia, në fillim të këtij muaji mori presidencën e radhës të Bashkimit Evropian.

Komorovski ka filluar turneun në Baku, ku ai pritet të zhvillojë bisedime me presidentin Ilham Alijev dhe zyrtarë të tjerë të Azerbajxhanit mbi mënyrat për të thelluar lidhjet ekonomike Poloni –Azerbajxhan.

Nga Azerbajxhani, presidenti polak është planifikuar që të udhëtojë në Gjeorgji dhe Armeni.

XS
SM
MD
LG