Ndërlidhjet

Prokurorët norvegjezë, seanca të mbahet e mbyllur


Prokurorët e Norvegjisë kanë kërkuar sot nga gjykatësit që seanca dëgjimore mbi paraburgimin e Anders Breivik-ut të mbahet e mbyllur për publikun dhe mediat.

Policia dhe avokati i tij kanë thënë se 32-vjeçari norvegjez ka pranuar se ka kryer sulmin, ku u vranë të paktën 93 persona.
XS
SM
MD
LG