Ndërlidhjet

Kosovarët solidarizohen me norvegjezët


Në shenjë solidariteti, zyrtarë të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, bashkë me organizata joqeveritare dhe qytetarët, do të ndezin sonte qirinj para Teatrit Kombëtar në Prishtinë, duke filluar nga ora 20:00, për të shprehur solidaritetin me familjet e viktimave të tragjedisë në Norvegji, ku humbën jetën 93 persona.
XS
SM
MD
LG