Ndërlidhjet

SHBA, sanksione ndaj krimit të organizuar global


Shtetet e Bashkuara ka zbuluar të hënën një seri sanksionesh që kanë për qëllim goditjen e krimit të organizuar, përfshirë bandat nga Rusia, Japonia, Meksika dhe mafian italiane.

Agjencia France Press duke cituar një deklaratë të Shtëpisë së Bardhë njofton se “Jakuza” japoneze, “Kamora” napolitane si dhe “Qarku i Vëllezëve” i vendosur në ish Bashkimin Sovjetitk, janë në mesin e atyre që do të përballen me sanksione.
XS
SM
MD
LG