Ndërlidhjet

Çollaku: Asnjë lloj marrëveshje nuk ka


Njësitë speciale të Policisë së Kosovës, që u vendosën gjatë natës në pikat kufitare në veri, në kufi me Serbinë, do të tërhiqen si pjesë e një marrëveshjeje në mes të Kosovës dhe Serbisë, të ndërmjetësuar nga NATO, ka cituar agjencia Associated Press, një zëdhënës të NATO-s.

Nga zyra e kryeministrit ndërkaq, Bekim Çollaku, këshilltari i lartë politik i kryeministrit të Kosovës i ka thënë Radios Evropa e Lirë se nuk ka ndonjë marrëveshje lidhur me çështjen e pikave kufitare në veri të vendit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

“Asnjë lloj marrëveshje nuk ka deri më tani. Është çështje sundimit të rendit dhe ligjit, asgjë më shumë e as më pak”, ka thënë Çollaku.
XS
SM
MD
LG