Ndërlidhjet

KPJ: Kthimi prapa, i papranueshëm


Klubi për Politikë të Jashtme shpreh përkrahjen për ndërhyrjen e Policisë së Kosovës për të vënë nën kontroll dy pikat kufitare në veri të vendit.

KPJ konsideron se ftesa e Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian për Kosovën, Fernando Gentilini, për kthim prapa në thelb është e papranueshme, sepse nënkupton kthim në paligjësi.

Me një komunikatë për opinion, KPJ i bën thirrje Bashkimit Evropian të jep një mesazh të fort përkrahës për vendosjen e kontrollit ne pikat kufitare 1 dhe 31, si pjesë e përpjekjes për vendosjen e rendit dhe ligjit në veri të Kosovës.
XS
SM
MD
LG