Ndërlidhjet

Rusia rrit shpenzimet për armatim


Kryeministri rus, Vladimir Putin, tha se Moska do të rrisë edhe një gjysmë here shumën që shpenzon për modernizimin dhe riarmatosjen e ushtirsë.

Duke folur para zyrtarëve financiarë dhe atyre të mbrojtjes, Putin tha se rreth 750 miliardë rubla (27.20 miliardë dollarë) do të shpenzohen këtë vit për blerjen e armëve, për hulumtimet e mbrojtjes dhe zhvillimin e punës.
XS
SM
MD
LG