Ndërlidhjet

Vetëvendosje kërkon të shpallet gjendje e jashtëzakonshme


Lëvizja Vetëvendosje vlerëson se për shkak të situatës së rëndë në veri të Kosovës, presidentja e Republikës, Atifete Jahjaga, duhet të shpallë gjendje të jashtëzakonshme në gjithë territorin e vendit.

Në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat, Vetëvendosje, mes tjerash, ka kërkuar ndërprerjen e menjëhershme edhe zyrtare të bisedimeve me Serbinë dhe fillimin e bisedimeve për përfundimin e misionit të EULEX-it dhe ridefinimin e pranisë së BE-së në Kosovë.
XS
SM
MD
LG