Ndërlidhjet

Policia u jep fund kërkimeve në Utoja


Policia norvegjeze ka përfunduar sot kërkimet për persona të tjera të zhdukur në ishullin Utoja, kur një përson anti-Islam, ekstremist ka vrarë të pakten 68 njerëz.

Anders Breivik, ka pranuar vrasjen e anëtarëve të rinjë të partisë Laburiste, sikurse dhe organizimine e një shpërthim në Oslo, ku mbetën të vranë 8 persona.

Prokurorët thanë se Breivik nuk do të dalë në gjyq deri në vitin e ardhshëm.

Policia norvegjeze ka bërë të ditur se 32 vjeçarin Brejvik do ta marrë sërish në pyetje.

Ndryshe, një grua nga Gjeorgjia sot është konfirmua e vrarë në ishullin Utoja.
XS
SM
MD
LG