Ndërlidhjet

Franca ka dënuar dhunën në veri


Franca ka dënuar dhunën e mbrëmshme në Bërnjak dhe Jarine në veri të Kosovës dhe ka kërkuar ndaljen e menjëhershme të çfarëdo dhune.

“Franca i bën thirrje qeverive përgjegjëse që t’i ndërmarrin të gjitha masat për të siguruar qetësimin e situatës në bashkëpunim të ngushtë me KFOR-in dhe EULEX-in ka thënë zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Bernar Valero.

Valero ka thënë se zgjidhja duhet këkruar përmes dialogut.
XS
SM
MD
LG