Ndërlidhjet

Siria, nga vala e fundit e dhunës 4 të vrarë


Aktivistët dhe dëshmitarët thanë se forcat siriane të sigurisë kanë përdorur armatim dhe gaz lotsjellës ndaj protestuesve në disa qytete në vend.

Vala e fundit e represionit vjen pasi që dhjetëra mijëra protestues dolën në rrugë për të kërkuar rrëzimin e regjimit të presidentit Bashar al-Asad.
XS
SM
MD
LG