Ndërlidhjet

Dy magjistrale në veri mbesin të bllokuara


Dy rrugë magjistralet në veri të Kosovës, që çojnë në drejtim të vendkalimit kufitar 1 dhe 31, vazhdojnë të jenë të bllokuara nga barrikadat e vendosura nga serbët.

Zëdhensi i Policisë së Kosovës, Barahim Sadriu, tha për Radion Evropa e Lirë se këto dy rrugë janë të bllokuara që një kohë dhe se forcat e KFOR-it janë duke u marrë me rastin.
XS
SM
MD
LG