Ndërlidhjet

Largohet shefi i stacionit të CIA-s në Pakistan


Zyrtarët e SHBA-së dhe të Pakistanit thanë se shefi i stacionit të CIA-s që udhëhoqi operacionet në Pakistan gjatë sulmit që la të vrarë Osama bin Ladenin, tha se po e lë postin për shkaqe shëndetësore.

Largimi i tij është rraportuar nga ABC News. Për shkak se ka kryer operacione të fshehta emri i tij nuk është bërë i ditur.

Shefi i stacionit ka udhëzuar operacionet gjatë kohës sa relacionet amerikane-pakistaneze ishin të tensionuara.
XS
SM
MD
LG