Ndërlidhjet

NATO heq tri barikada në veri


Zëdhënësi i NATO-s në Kosovë, Hans Vihter, tha se aleanca ushtarake ka filluar largimin e postblloqeve të vendosura nga serbët në veriun e vendit.

Vihter, siç raporton AP, tha se paqeruajtësit kanë hequr të paktën tri bllokada që kanë ndaluar KFOR-in të ketë qasje në bazat në veri.

Barikadat ishin vendosur në shenjë proteste ndaj aksionit të Policisë së Kosovës për të vënë nën kontroll pikat kufitare 1 dhe 31.
XS
SM
MD
LG