Ndërlidhjet

Putin: SHBA po vepron si 'parazit'


Presidenti rus Vlladimir Putin ka akuzuar SHBA-në se po vepron si “parazit” në ekonominë botërore duke lejuar grumbullimin e borxhit masiv, që kërcënon të lëkundë financat globale.

“Shteti po jeton në borxh. Nuk po jeton brenda mundësive të tij, duke kaluar peshën e përgjegjësisë në vendet e tjera, dhe në një mënyrë po vepron si një parazit”, ka cituar Putinin Agjencia France Press.

Ai thuhet të ketë bërë këto komente në Rusinë qendrore, para një grupi të rinjsh që mbështesin Kremlinin.
XS
SM
MD
LG