Ndërlidhjet

Liderët e Senatit optimistë për votimin e marrëveshjes


Lideri demokrat i Senatit Heri Reid tha se shpreson që marëveshja e kompromisit mes demokratëve dhe republikanëve do të kalojë në Senat, por sipas tij, për të kaluar kërkohet mbështetja nga të dy partitë.

Pas takimit me senatorët demokratë, Reid u tha gazetarëve se ka marrë sinjale të përziera nga homologët, disa prej të cilëve, sipas tij disa kanë treguar entuziazëm, por të tjerët jo.

Në anën tjetër, lideri republikan i Senatit, Miç MekKonell ka thënë se është “optimist” për kalimin e marrëveshjes.

“Jemi shumë optimistë,” ka thënë MekKonell.
XS
SM
MD
LG