Ndërlidhjet

Në veri të Kosovës situata e qetë


Autoritetet e rendit thonë se situata e sigurisë në veri të Kosovës është e qetë dhe nën kontroll të forcave të sigurisë.

Zëdhënësi i policisë Brahim Sadriu, tha se nga informacionet e deritanishme gjendja është e qetë dhe nuk është raportuar për asnjë incident.

Sadriu, po ashtu tha se KFOR-i vazhdon të qëndrojë në vendkalimin kufitar në Jarinë, kurse në Bërnjak veprojnë bashkërisht forcat e KFOR-it dhe doganierët.
XS
SM
MD
LG