Ndërlidhjet

Sulm vetëvrasës në Afganistan


Një vetëvrasës me bombë është raportuar të ketë vrarë tre roje në qytetin verior të Afganistanit Kunduz.

Sulmi është raportuar të ketë shkaktuar një betejë mes dy militantëve të tjerë të dyshuar dhe forcave të sigurisë.

Zyrtarët thanë sot se 10 persona, përfshirë nëntë civilë dhe një polic, u plagosën nga shpërthimi dhe luftimet.
XS
SM
MD
LG