Ndërlidhjet

Aktivistët: 24 të vrarë në Siri


Aktivistët e të drejtave të njeriut thonë se të paktën 24 civilë u vranë nga forcat e sigurisë së Siri, përfshirë edhe 10 të tjerë të cilët u vranë pas lutjeve të mbrëmjes në ditën e parë të muajit të shenjtë të Ramazanit.

"Dhjetë veta u vranë dhe disa njerëz u plagosën me armë zjarri nga forcat e sigurisë në disa qytete sirian pas lutjeve të mbrëmjes ", tha drejtoi i një organizate për të drejtat të njeriut Rami Abdel Rahman.
XS
SM
MD
LG