Ndërlidhjet

NATO kërkon trupa shtesë në Kosovë


Forca e NATO-s në Kosovë ka kërkuar dërgimin e trupave shtesë në vend, pas përshkallëzimit të dhunës javën e kaluar.

"Po kërkojmë trupa nga jashtë. Nuk mund të them numrat, por do të jetë një batalion", tha zëdhënësi i KFOR-it, Diter Vihter, për agjencinë Reuters.

Situata në veri është përkeqësuar pas aksionit të forcave speciale të Policisë së Kosovës për të vënë nën kontroll pikat kufitare 1 dhe 31.
XS
SM
MD
LG