Ndërlidhjet

Afganistan, 4 të vrarë në protestën anti-NATO


Të paktën një polic dhe tre civilë kanë humbur jetën gjatë një proteste në Afganistan.

Qindra persona ishin tubuar për të protestuar ndaj vdekjes së civilëve në operacionet e NATO-s, kur luftëtarët talibanë hapën zjarr ndaj tyre dhe policisë.

Ngjarja ndodhi në qytetin Kalat të provincës Zabul.
XS
SM
MD
LG