Ndërlidhjet

Afganistan, rrëzohet helikopteri i NATO-s


Një helikopter i NATO-s është rrëzuar gjatë natës në lindje të Afganistanit.

Zyrtarët e provincës Vardak thanë se incidenti ndodhi në qarkun Said Abad dhe është nën hetime.

Aleanca ka konfirmuar rrëzimin e helikopterit, por nuk ka dhënë detaje të tjera.

Asnjë informacion rreth viktimave të mundshme nuk është dhënë ende.
XS
SM
MD
LG