Ndërlidhjet

Karzai: Nga rrëzimi i helikopterit 38 të vrarë


Presidenti i Afganistanit Hamid Karzai, tha sot se 31 ushtarë amerikanë dhe 7 trupa afgan kanë humbur jetën pas rrezimit të një helikopteri që u rrëzua në provincën qendrore Vardak, në perëndim të kryeqytetit, Kabul.

Talibanët pohuan se kanë qëlluar helikopterin.

Aleanca ka konfirmuar rrëzimin e helikopterit, por nuk ka dhënë detaje të tjera.
XS
SM
MD
LG