Ndërlidhjet

Liga Arabe: Të ndalet dhuna në Siri


Liga Arabe u ka bëri thirrje autoriteteve siriane që "menjëherë" të ndalojnë dhunën që ka tronditur vendin që nga mesi i muajit mars.

Sekretari i përgjithshëm, Nabil al-Arabi në një deklaratë të tij i bëri thirrje autoriteteve siriane për t'i dhënë fund menjëherë aktet të dhunës dhe fushatës së forcat të sigurimit kundër civilëve.
XS
SM
MD
LG