Ndërlidhjet

Arrestohen 42 persona në Londër


Policia në Londër ka arrestuar 42 persona për pjesëmarrje në trazirat të cilat kanë ndodhur në Totenhem, ku janë djegur dy automejete të policisë dhe një autobus.

Komandanti i policisë, Adrian Hanstok tha se 26 policë janë lënduar.

"Dy nga policët e lënduar janë ende në spital, dhe njëri nga ta ka plagë të renda në kokë", tha Hanstok

Protestat erdhen pasi policia kishte vrarë Mark Dugan një qytetarë, i cili ishte përleshur me policinë.

Protesta fillimisht ishin të qeta, por me vonë ato u kthyen në të dhunshme.
XS
SM
MD
LG