Ndërlidhjet

Bjellorusi: Hedhen poshtë akuzat për tregti me armatim


Bjellorusia i ka hedhur poshtë akuzat për shitje ilegale të armatimit në vendet arabe dhe grupet terroriste në Pakistan, ka raportuar agjencia e lajmeve Interfaks.

Ministria e jashtme tha se akuzat ishin “dezinformata”.

Akuzat ishin bëtë nga një grup i hakerëve kompjuterik, me emrin Anonimus, që pretendoi se kishte në dispozicion informacione, pasi kishte depërtuar në kompjuterët e njësisë së krimeve në Internet të Italisë.
XS
SM
MD
LG