Ndërlidhjet

Kabul: Janë vrarë 5 pjesëtarë të NATO-s


Forca ndërkombëtare e udhëhequr nga NATO-ja në Afganistan, tha sot, se nga një sulm me bombë, janë vrarë 5 ushtarë të saj në pjesën lindore të këtij vendi.

Nuk janë dhënë detaje të tjera.

Nga ana tjetër, talibanët thanë sot se luftëtarët që e rrëzuan helikopterin e Shteve të Bashkuara, fundjavën e kaluar, janë gjallë.

Ushtria amerikane tha se ata që janë përgjegjës për rrëzimin e helikopterit, me ç’rast u vranë 30 ushtarë të Shteteve të Bashkuara, shtatë afganë dhe një përkthyes afgan, janë vrarë gjatë një sulmi ditën e hënë.
XS
SM
MD
LG